Projekty

Razem z uczniami warszawskich liceów pracujemy nad ograniczeniem zanieczyszczenia powietrza w Warszawie.

Jesteśmy partnerem lokalnym Zarządu Dróg Miejskich w europejskim projekcie poprawiającym bezpieczeństwo i jakość przestrzeni na osiedlach wokół szkół.

Pionierska kampania Fundacji Na Miejscu, której celem jest zwiększenie dostępu do toalet w przestrzeni publicznej.

Przy trzech szkołach podstawowych powstały Laboratoria Miejskie, w których wspólnie z dziećmi badaliśmy miasto, planowaliśmy i wprowadzaliśmy zmiany ułatwiające ekologiczne podróże do szkoły.

Aplikacja wspierająca jak najdłuższe samodzielne funkcjonowanie osób starszych.

To miejsca twórczej i swobodnej zabawy z użyciem naturalnych materiałów. Powstały na miejskich nieużytkach lub zaniedbanych terenach w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Wymyślaliśmy je i budowaliśmy wspólnie z mieszkańcami. 

Cykl działań na rzecz wspólnych przestrzeni w okolicy “Serka Wolskiego”. Działania społeczne tworzone były we współpracy z firmą SKANSKA, w związku z budową kompleksu biurowców SPARK przy ul. Wolskiej. Partnerem działania była organizacja Project for Public Spaces.

Pierwszy projekt zrealizowany przez fundację we współpracy z nestorami placemakingu – organizacją Project for Public Spaces z Nowego Jorku. Celem było ożywienie dwóch przestrzeni w Warszawie – skweru osiedlowego przy ul.Krochmalnej 3 oraz Rynku Mariensztatu.

Grupa seniorów – audytorów działająca przy Fundacji sprawdziła na ile wygodne i dostępne dla osób starszych są Bulwary Warszawskie, czyli najlepsza przestrzeń publiczna w stolicy.

Projekty rozwiązań usprawniających funkcjonowanie osób starszych w przestrzeni miejskiej.

Toaleta dla każdego to międzynarodowy projekt,
którego celem jest stworzenie uniwersalnej toalety
publicznej dopasowanej do potrzeb osób, które mają problemy z poruszaniem się. Toalety, która jest dostępna, czysta i bezpieczna w użyciu.

W procesie współprojektowania (co-design) wypracowaliśmy i przetestowaliśmy mechanizmy współdzielenia zasobów przez mieszkańców w środowisku lokalnym na terenie Warszawy.

W porozumieniu z powiślańską biblioteką im. Jana Nowaka Jeziorańskiego wypracowana została koncepcja ożywiania i animowania przestrzeni oraz docierania do mieszkańców z ciekawymi książkami i materiałami.

Na zlecenie Zarządu Zieleni Fundacja we współpracy z Pracownią Architektury Marty Tomasiak przygotowała projekt wykonawczy skweru.

Zabetonowane przestrzenie między budynkami stają się zielonymi, atrakcyjnymi miejscami odpoczynku i spotkań sąsiedzkich.

Konsultacje społeczne na temat zagospodarowania Placu Defilad jako kluczowej przestrzeni śródmiejskiej Warszawy.

Konsultacje społeczne przeprowadzone we współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego na temat pasa zieleni, którym planowano odgrodzić osiedla mieszkaniowe od ruchliwej ulicy Wawelskiej.

Konsultacje społeczne dotyczące utworzenia nowej przestrzeni zielonej na Pradze Północ.

Przestrzeń spotkań dla sąsiadów na Targówku Fabrycznym.

Wspieramy procesy sprzyjające temu, aby ludzie w późnych latach życia mogli zamieszkać razem.

OBSERWUJ