Oferta

Zapraszamy do współpracy samorządy, instytucje kultury, grupy mieszkańców i inwestorów.


1.

PROCESY PLACEMAKINGOWE


We współpracy z mieszkańcami i projektantami tworzymy żywe przestrzenie publiczne w tym m.in. przeobrażamy źle funkcjonujące miejsca, tworzymy nowe przestrzenie, budujemy program miejsc. W zależności od potrzeb klienta budujemy PROCES SPOŁECZNY i PROJEKTY PRZESTRZENNE.

Tworzymy BEZPIECZNE dla dzieci OTOCZENIE SZKÓŁ – w interdyscyplinarnych zespołach projektujemy rozwiązania sprzyjające ograniczeniu ruchu samochodowego i wprowadzaniu bezpiecznych przestrzeni zabawy i odpoczynku. Procesy te opieramy na wnioskach z badań przestrzeni i często wykorzystujemy tu citizen science, czyli naukę obywatelską. 

Takie działania realizowaliśmy m.in dla firmy Skanska, Zarządu Zieleni m.st. Warszawa, Zarządu Dróg Miejskich m.st. Warszawy, Uniwersytetu Warszawskiego.


2.
BADANIA PRZESTRZENI


Prowadzimy JAKOŚCIOWE i ILOŚCIOWE badania miasta, w tym jakości i potencjału przestrzeni, specyfiki ulic handlowych, potrzeb mieszkańców. Nasze opracowania wspierają nowe inwestycje, służą do oceny istniejących osiedli i projektowania przestrzeni.

Fundacja specjalizuje się w prowadzeniu AUDYTÓW DOSTĘPNOŚCI przestrzeni z perspektywy osób z ograniczoną mobilnością (osób starszych, osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi). Prowadzimy audyty przestrzeni publicznych oraz prywatnych, w tym komercyjnych. 

Rozwijamy nową metodę – CITIZEN SCIENCE, w której angażujemy społeczność do tego, by współtworzyła badania. Zbieramy wspólnie dane przy okazji ucząc badaczy-amatorów jak budować miasto oparte na wiedzy. Przykładem takiego działania jest zaangażowanie dzieci w badanie jakości powietrza za pomocą specjalnych czujników. 

Realizujemy KONSULTACJE SPOŁECZNE związane z przestrzenią i usługami publicznymi oraz przygotowujemy wytyczne dla projektantów.

Zrealizowaliśmy m.in. badania na zlecenie: Urzędu m.st.Warszawy, Wola Park, DigiRehab (Dania), Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu.


3.
PROJEKTOWANIE ROZWIĄZAŃ DLA OSÓB STARSZYCH


Projektujemy rozwiązania przestrzenne i obiekty uwzględniające potrzeby osób starszych – przestrzenie zamieszkiwania, produkty, dizajn spekulatywny. Działamy włączając w proces starszych użytkowników.

Jesteśmy facylitatorem procesu tworzenia COHOUSINGU SENIORALNEGO i międzypokoleniowego.
Bazując na naszym doświadczeniu pracy na styku społeczność / architektura wspieramy wielowymiarowe procesy budowania wspólnot zamieszkiwania.Wykorzystujemy do tego wiedzę ekspertów i ekspertek z istniejących cohousigów europejskich.

TESTUJEMY PRODUKTY dedykowane seniorom w procesie projektowania włączającego użytkowników. Przy Fundacji działa grupa seniorów, którzy mają doświadczenie udziału w procesie projektowym w roli osób, które dzielą się swoimi doświadczeniami i rozwijają produkt z projektantem/projektantką. 

Zrealizowaliśmy projekty m.in. z: Studio Rygalik, SKANSKA, Dzielnica Wisła, MSN, Politechnika Wiedeńska, Arend Health(Holandia), DigiRehab (Dania).


4.

INSPIRACJA I EDUKACJA


Prowadzimy WARSZTATY, WYKŁADY i PREZENTACJE dotyczące życia miast, przestrzeni publicznych, starzejącego się miasta, reagowania na zmiany klimatu, partycypacji społecznej oraz mobilności w mieście. 

Wykorzystujemy atrakcyjne narzędzia i pomoce, w tym autorską MAKIETĘ MIASTA. 

Pokazujemy jak do wyzwań miejskich podchodzą ludzie z różnych dziedzin z całego świata, szukamy w tym inspiracji dla konkretnych miast w Polsce.

Prowadziliśmy działania m.in. dla: European Citizen Science Association, Europejskiego Centrum Solidarności, Placemaking Week w Pontevedrze, AGORA S.A. – konkurs „Zaprojektowane po ludzku”, Szkoła Liderów, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, European Week of Active and Healthy Ageing.

OBSERWUJ