O ODNOWIE
 

 

 


 

Konsultacje dotyczące modernizacji skweru przy PDT
 

 
W roku 2016 odbyły się warsztaty z mieszkańcami, podczas których zostały zebrane pierwsze pomysły na nową aranżację skweru przy PDT. Na ich podstawie Łukasz Kowalski, architekt krajobrazu, stworzył wstępną koncepcję modernizacji tego miejsca. Między 8 a 21 maja 2017 roku planujemy przeprowadzić szerokie konsultacje społeczne, które pozwolą uwzględnić w projekcie potrzeby różnorodnych grup zamieszkujących tę okolicę. W celu dotarcia do jak szerokiego grona mieszkańców będziemy organizować stanowiska konsultacyjne w przestrzeni publicznej – na skwerze i w punktach o dużym natężeniu ruchu pieszych. Skorzystamy też z potencjału wydarzeń plenerowych skierowanych do lokalnej społeczności. Głównym narzędziem konsultacji będzie makieta skweru, która w czytelny sposób zaprezentuje mieszkańcom wstępna koncepcję modernizacji. Na podstawie wyników konsultacji zostaną stworzone wytyczne funkcjonalno-użytkowe do przetargu lub konkursu, który zostanie ogłoszony w przyszłości.
 
Terminy i miejsca konsultacji:
 
9 maja (wtorek), godz. 16 00 – 19 00 – skrzyżowanie ulicy Wolskiej i Karolkowej (koło Lidla)
13 maja (sobota), godz. 15 00 – 18 00 – podwórko koło Klubu Sąsiedzkiego (ul. Młynarska 35A), podczas Fantastycznego Naukowego Pikniku Sąsiedzkiego
17 maja (środa), godz. 16 00 – 17 45 – skrzyżowanie ulicy Młynarskiej i Leszno
17 maja (środa), godz. 18 00 – 20 00 – skwer przy PDT
21 maja (niedziela), godz. 13 00 – 16 00 – Kolonia Wawelberga (ul. Górczewska 15), podczas III Święta Kolonii Wawelberga
 
Uwagi do projektu można wysyłać też drogą mailową na adres fundacja@namiejscu.org. Przyjmujemy je do 21 maja. Wstępna koncepcja modernizacji skweru przy PDT jest dostępna pod tym linkiem: https://issuu.com/adamkadenaci/docs/17_02_27_-_wola_-_koncepcja.
 
Zachęcamy do udziału w konsultacjach!
 
Raport do pobrania: RAPORT


 

KUPUJCIE LOKALNIE NA WOLI NA ŚWIĘTA
 
Ruszyła akcja lokalnego kupowania w wydaniu świątecznym. Odkrywajcie Wolę, kupujcie na miejscu. Będziemy wspierać Was w tym na różne sposoby.
 
* wymieniamy się pomysłami na prezenty ze sklepów z akcji “Kupuj lokalnie”
* kupcie choinkę na Woli ze zniżką 30% – kupony zniżkowe można dostać w partnerskich sklepach akcji “Kupuj lokalnie” oraz 6 grudnia na Rondzie Kercelak od Mikołaja w godzinach 16-18
* w Mikołajki ubierzemy choinkę na Rondzie Kercelak w ozdoby przygotowane przez dzieci na Woli z lokalnie kupionych produktów
 
 
 
Znalezione na Woli: pomysły na prezenty – na budce z historiami na Rondzie Kercelak/Placu CytryNowym pojawi się ich znacznie więcej
 
1. Naklejka na ścianę na zamówienie
DEKORNIK ul. Żelazna 31/35
 
2. Szyld do domu lub biura
PRACOWNIA SZYLDÓW I REKLAM
ul. Ogrodowa 39/41
np. szyld z psem “ja tu pilnuję” (25zł)
np. szyld adresowy (85zł)
dla wszystkich: szyldy z dowolnym zaprojektowanym wzorem lub napisem,
 
3. Powieść “KRÓL”Szczepana Twardocha, która dzieje się na Woli w roku 1937 (czy pierwowzorem tytułowego Króla był słynny gangster z Kercelaka Tara Tasiemka?)
 
4. Karnet na zajęcia boxu lub trening indywidualny
od 99 do 139 zł
Sidorenko Boxing Gym Wola
Młynarska 8/12
 
5. Piwne kosmetyki: mydło w kształcie beczki, piwna piana do kąpieli, maseczka piwna – od 20 do 41 zł
Źródło NIebanalnych Piw i Alkoholi
ul. Towarowa 35
 
6. “2ga księga przygód Koziołka Matołka” K. Makuszyński, M. Walentynowicz (20zł)
Warszawska WOLA – co było, co jest, co pozostanie” J. Dziano. W. Kępka
ANTYKWARIAT
ul. Żelazna 91
 
7. “Top with Cinnamon” Izy Hossack (89zł) – książka kucharska napisana przez nastolatkę
KSIĘGARNIA KULINARNA (Cookoff by Bookoff)
ul. Żelazna 91
 


 

Miesiąc Lokalnego Kupowania – czas start!
 
 

 

 


 

Miesiąc Lokalnego Kupowania
 

Wiemy, że ulice bez witryn usługowo-handlowych stają się niebezpieczne, obumierają. Wiemy jak ważny jest lokalny handel, ciekawe, unikatowe sklepy i coraz rzadsze usługi, takie jak choćby szklarz, zegarmistrz czy szewc. Chcemy zadbać o to, żeby mieszkańcy i osoby pracujące na Woli, mogły kupować lokalnie pod domem czy biurem. Nasza akcja ma na celu wparcie przedsiębiorców, promowanie i docenienie lokalnych usług, oraz zachęcenie mieszkańców okolicy do robienia zakupów w bliskim sąsiedztwie.
 

 
Jeśli prowadzisz na Młynowie przedsiębiorstwo handlowo-usługowe, dołącz do Miesiąca Lokalnego Kupowania. Otrzymasz od nas bezpłatnie:
   ⚫ miejsce na mapie KUPUJ LOKALNIE NA MŁYNOWIE
   ⚫ naklejkę na witrynę KUPUJ LOKALNIE NA MŁYNOWIE
   ⚫ karty rabatowo-bonusowe dla klientów ( min. 100 sztuk) oraz naklejki na karty (1000 sztuk)
   ⚫ wydruk plakatu z mapą przedsiębiorstw, które dołączyły do programu i zasadami akcji
   ⚫ promocję akcji na portalach społecznościowych
 
Przedsiębiorstwa mogą zgłaszać swój udział w akcji do 10 października 2016 r. mailowo: fundacja@namiejsu.org lub telefonicznie: 600 259 419 w godzinach 8.00-17.00.
 
Jeśli jesteś klientem, od 10 października szukaj sklepów i usług na Młynowie z naszym znakiem KUPUJ LOKALNIE. Kartę rabatowo-bonusową otrzymasz w oznaczonych lokalnych usługach lub znajdziesz ją w Klubie Sąsiedzkim przy Młynarskiej 35 a. Po zdobyciu 10 znaczków na karcie, możesz wymienić ją na 10% zniżki w wybranym sklepie lub na bonus w Wolskim Centrum Kultury (np. wejściówkę na spektakl, bilet na koncert itp).
 

 

 
Regulamin akcji i szczegóły współpracy dostępne są tutaj
 
Na stronie będziemy na bieżąco publikowali przedsiębiorstwa, które objęte są akcją.
 
Karta rabatowa ważna jest do końca listopada 2016 roku.

 


 

Plany na sierpień
 
1. W połowie sierpnia otwieramy na rondzie Kercelak BUDKĘ Z HISTORIAMI: zbieramy i dzielimy się prywatnymi historiami zamieszkiwania.
 
2. Zaczynamy realizowań lokalną kampanię społeczną na rzecz dostępności okolicy dla pieszych – nacisk kładziemy na potrzeby seniorów.
 
3. Pracujemy nad ulepszeniami na osiedlach przy Młynarskiej i Kolonii Wawelberga.
 
4. Budujemy partnerstwo instytucji i aktywistów. Planujemy rewitalizację skweru przy PDTcie.
Marzymy i mówimy o likwidacji przejścia podziemnego przy PDTcie (al. Solidarności i Młynarska).
 


 

W Klubie sąsiedzkim na Młynarskiej trwa głosowanie dotyczące mikroulepszeń na pobliskich podwórkach. Wypowiedzieć można się do końca sierpnia, we wrześniu realizujemy.
 
  
 


 

KUPUJ LOKALNIE NA MŁYNOWIE
 
Ruszamy z akcją wsparcia lokalnych przedsiębiorców. Zmiany jakie zachodzą na Woli mogą spowodować zanik lokalnego handlu. Tym samym obumieranie ulic i zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa. Chcemy zadbać o to, że mieszkańcy i nowi pracownicy biurowi mogli kupować lokalnie pod domem czy biurem.
 
W badaniu potrzeb, które prowadziliśmy wiosną 2016, mieszkańcy powiedzieli nam, że jedyną rzeczą jaką cenią w okolicy jest właśnie bogata oferta handlu i usług.
 
Powstała właśnie pierwsza wersja mapki lokalnych przedsiębiorców. Można się dopisywać i dołączać do akcji: wola@namiejscu.org
 
Pracujemy nad koncepcją dalszych działań, być może festiwalem lokalnego kupowania jesienią. Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców, ekspertów, społeczników.
 

 


 

Działamy na podwórkach, ulicach i skwerach.
 

 
Sezon lato/jesień 2016. Cztery ścieżki tematyczne.
 
1. Dobre miejsca na osiedlach
Prowadzimy kulturalne i rekreacyjne działania na osiedlach. Mówimy o lokalnej historii, bawimy się i poznajemy. Wspólnie z mieszkańcami realizujemy drobne ulepszenia na podwórkach i robimy wielkie plany.
 
2. Chodzić wygodnie
Rozmawiamy z mieszkańcami o tym czy okolica jest wygodna i dostępna dla pieszych, szczególnie dla osób starszych, na wózkach i z wózkami. Stworzyliśmy mapę barier i pomysłów na ich likwidację. Zabiegamy o podniesienie dostępności okolicy dla pieszych.
 
Jesienią 2015 przeprowadziliśmy audyty okolicy serka wolskiego pod kątem dostępności dla pieszych. Współpracowaliśmy z Fundacją Integracja oraz z naszymi fundacyjnymi ekspertami seniorami i rodzicami. Szczegółowe raporty będziemy prezentować w mieście i ZDMie. Poniżej mapka największych bolączek.
 
  
 
3. Kupuj lokalnie
Wspieramy lokalny handel. Żywe i bezpieczne ulice. Zaczynamy od mapki okolicznych przedsiębiorców – sklepów i usług. Spotykamy się z przedstawicielami lokalnego biznesu, żeby wspólnie opracować kolejne działania.
 
4. Pamięć miejsca
Przy Rondzie Kercelak skupiamy się na zbieraniu i pokazywaniu lokalnej historii. Gromadzimy opowieści o życiu mieszkańców i dzielimy się nimi. Działa tu „budka z historiami” i mikro witryny na wystawy wspomnieniowe.
 
Wszystkie działania są otwarte i bezpłatne. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, seniorów, osoby dorosłe.
kontakt: wola@namiejscu.org
facebook.com/odnowa.wola/
 


 

BADANIE POTRZEB MIESZKAŃCÓW
 
Wiosną 2016 przeprowadziliśmy badanie mieszkańców, z którego chcieliśmy dowiedzieć się jak odbierają okolicę i jakie mają potrzeby związane ze środowiskiem swojego zamieszkania.
Badanie przeprowadzono metodami jakościowymi.
 
Główne wnioski to:
 
1. Brak MIEJSC SPOTKAŃ. Nawet niewielkiej przyjaznej przetsrzeni publicznej.
 

 
2. Poczucie braku BEZPIECZEŃSTWA spowodowane bardzo dużym natężeniem w okolicy osób dotkniętych bezdomnością i narkomanią (ma to związek, zdaniem mieszkańców, z prowadzoną w Szpitalu Wolskim terapią hiv/aids i terapią metadonową).
 
3. BARIERY ARCHITEKTONICZNE utrudniające poruszanie się – w szczególności niedostępne przejście podziemne przy PDTcie i natłok parkujących nielegalnie samochodów (jest tu koniec strefy płatnego parkowania).
 

 
Wnioski z rozmów z mieszkańcami stały się dla nas podstawą to sformuowania dalszych działań, w których skupiamy się właśnie na dostępności, przestrzeniach spotkań i bezpieczeństwe.
 


 

ODnowa

Fundacja Na miejscu we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wola, Project for Public Spaces, Fundacją Integracja i firmą Skanska podejmuje cykl działań na rzecz poprawy jakości wspólnych przestrzeni w okolicy ulic Wolskiej, Młynarskiej i alei Solidarności,  czyli terenu nazywanego serkiem wolskim.

Aktywność zaczynamy od pytania mieszkańców, przedsiębiorców i lokalne instytucje o ich potrzeby związane z okolicą. Naszych badaczy będzie można spotkać w okolicy ul. Wolskiej i Al. Solidarności przy PDT-cie na Woli.

W następnych miesiącach skupimy się na dwóch zagadnieniach:

1.     Działaniach na rzecz podniesienia dostępności okolic serka wolskiego dla osób z niepełnosprawnością ruchową, rodziców z wózkami dziecięcymi i seniorów.

Wspólnie z osobami z niepełnosprawnościami z Fundacji Integracja sprawdziliśmy dostępność skrzyżowania ul. Towarowej i Al. Solidarności, oraz ciągów pieszych do ul. Młynarskiej. Spacerowaliśmy również z rodzicami z wózkami i seniorami. Chcemy podzielić się z wami wynikami naszej pracy i zapytać o wasze doświadczenia. Wspólnie zastanowimy się jak można poprawić wygodę i dostępność tych przestrzeni.

Uczestnicy spacerów, osoby spoza Woli, podkreślali potrzebę uporządkowania wizualnego okolicy. Pojawiły się dwa wyzwania: czytelność okolicy i jakość, zaśmiecenie przestrzeni. Ład i czytelność przestrzeni to drugi temat naszych zainteresowań.

2.     Kulturalnie i edukacyjnie na lato

Chcemy stworzyć otwarte miejsce spotkań, wokół którego zbudujemy cykl plenerowych wydarzeń na lato. Do końca wiosny, we współpracy ze społecznością lokalną, stworzymy mapę potrzeb i tematów, oraz koncepcję miejsca.

Działania realizowane będą od wiosny 2016 do końca 2017 roku. We wszystkich wydarzeniach udział jest otwarty i bezpłatny.
Zapraszamy was do współtworzenia koncepcji tych aktywności i do włączenia się w nie.

Fundacja na Miejscu jest zaangażowana w działania na Woli od kilku lat. Wspólnie z mieszkańcami pracujemy nad modernizacją placu przy ul. Krochmalnej 3. Powstał projekt odnowy skweru oraz partnerstwo kilkunastu instytucji działających na rzecz jego realizacji.  Więcej na www.namiejscu.org/wola/

Partnerzy: Fundacja Na Miejscu, Urząd Dzielnicy Wola, Project for Public Spaces, Skanska.
Partnerem w ocenie dostępności przestrzeni jest Fundacja Integracja.

http://www.wola.waw.pl

kontakt: wola@namiejscu.org

buy discount viagra
pfizer viagra free samples
purchase viagra online
buy cheap levitra
Pfizer viagra free samples
cialis black reviews
real viagra for sale
pfizer viagra free samples
buy viagra usa
non prescription viagra
cheap price viagra
buy viagra cheap
buy viagra internet
buy viagra online
buy viagra cheap
cheapest cialis
viagra sale
buy viagra paypal
viagra sale
discount viagra
buy viagra pill
free viagra
discount viagra pills
cheapest viagra