Proces. Jak zmienia się Górka?
28-09-2015
Partnerstwo. Kto jest zaangażowany w działanie na rzecz Górki?
28-09-2015
Co do tej pory powstało na Górce?
28-09-2015
Co powstanie na Górce w 2015 roku?
28-09-2015
Górka 2015 – animowanie i programowanie przestrzeni

Wiemy, że fizycznej zmianie przestrzeni muszą towarzyszyć ciągłe działania animacyjne, które zachęcają mieszkańców do użytkowania placu i integrują ich. Dlatego w tym roku intesyfikujemy nasze działania na tym polu. W sierpniu i wrześniu na placu będą działały nasze animatorki. Będzie można je spotkać w każdą środę między 16 a 19 i w wybrane dni. Wspólnie z mieszkańcai będą m.in. tworzyć legendy o Górce, sadzić mobilne rośliny w recyklingowych donicach czy tworzyć wielki malunek na asfalcie widoczny tylko z budynków.
Na plac będziemy też zapraszać lokalne instytucje, które będą organizowały tam swoje autorskie wydarzenia. Więcej informacji wkrótce.

12-08-2015
Górka 2015 – budowa wyspy “Zielony Labirynt”

Na jesieni 2015 roku chcemy zbudować wyspę "Zielony Labirynt". Wspólnie z mieszkańcami planujemy skorzystać z narzędzia partycypacji miejskiej zwanego Inicjatywą Lokalną. Zaangażowanie w realizację wyspy zostanie po równo rozłożone pomiędzy samorząd a mieszkańców. Miasto dostarczy niezbędnych materiałów i odpowiednio przygotuje teren a mieszkańcy włączą się w budowę wyspy i póżniejszą pielęgnacje.
Planowana wyspa składa z roślinności o różnej wysokości, która zostanie ułożona w kształt labiryntu. Będzie stanowiła uzupełnienie placu zabaw i inspirował dzieci do kreatywnej zabawy. Dzięki zastosowania idei naturalnego placu zabaw zwiększy się też ilość zieleni na placu, która jest bardzo pożądana przez mieszkańców.

12-08-2015
Górka 2015 – budowa wyspy “Podniesione Rabaty”

Na jesieni 2015 roku będą wdrażane kolejne elementy projektu przygotowanego przez grupę projektową CENTRALA. Inwestycje będą realizowane dzięki wsparciu naszego partnera, firmie SKANSKA. Jako pierwsza powstanie wyspa o nazwie "Podniesione Rabaty". Jest to system dużych donic połączony z miejscami do siedzenia i zadaszeniem. Mieszkańcy będą mogli tam sadzić swoje ulubione kwiaty, warzywa czy zioła. Fundacja będzie wspierać mieszkańców w planowaniu ogrodu (warsztaty z ogrodnikiem/architektem krajobrazu), a także w stworzeniu systemu zarządzania rabatami.

12-08-2015
Górka 2015 – budowa oświetlenia na placu

W zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego zwyciężył projekt oświetlenia placu przy Krochmalnej 3. Stało się to dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców. Mimo dużej konkurencji oświetlenie zyskało wystarczającą liczbę głosów i zostanie zrealizowane na jesieni 2015 roku. Fundacja Na Miejcu będzie współpracować z projektantem oświetlenia i zadba o to, żeby oświetlenie spełniało oczekiwanie mieszkańców i było spójne z planem modernizacji placu.

12-08-2015
Prezentacja Archipelagu

Zakończyliśmy już etap konsultacji, jednak zależy nam na tym, żeby ciągle być w stały konatakcie z mieszkańcami i informować ich o planowanych działaniach. 23 i 24 pażdziernika zorganizowaliśmy spotkanie dla mieszkańców, podczas któego zaprezenotawliśmy makietę Archipelagu. Podczas rozmów opisywaliśmy poszczególne rozwiązania, które mają powstać na placu, a także informowaliśmy o elementach modernizacji, któe powstaną w pierwszej kolejności. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej nr 46, naszego lokalnego partnera.

28-10-2014
Powstały pierwsze “wyspy”

W październiku Dzielnica Wola zmodernizowała plac zabaw na Krochmalnej 3. Projekt modernizacji przygotowała Pracownia Cztery Pory Roku. Mieszkańcy mieli wpływ na to jakie zabawki powstaną na placu. Podczas głosowania wygrały drewniane przyrządy. Projekt placu zabaw jest spójny z koncepcją Archipelagu, dlatego każda zabawka tworzy odrębną "wyspę".

28-10-2014
Archipelag – projekt zagospodarowania placu przy Krochmalnej 3

Majowe spotkanie z mieszkańcami było ostatnim etapem konsultacji. Na podstawie wiedzy, którą podzielili się z nami mieszkańcy na przestrzeni 2 lat i naszych doświadczeń powstał projekt zagospodarownia placu przy Krochmalnej 3. Został on przygotowany przez pracownię CENTRALA. Projekt składa się z 12 "wysp" - małych przestrzeni o różnorodnych funkcjach, które systematycznie będą powstawać na placu.

Projekt zagospodarowania Górki można obejrzeć pod tym linkiem:
http://issuu.com/adamkadenaci/docs/kroch_projekt/0

28-10-2014
Archipelag Górka stanie się Eksploratorium

Od 8 do 18 maja trwały konsultacje dotyczące całościowego zagospodarownaia placu przy Krochmalnej 3. Mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z projektami przygotowanymi przez pracownię Centrala i wybrać rozwiązania, które powinny pojawić się na Górce. Spotkania z mieszkańcami odbywały się w przestrzeni placu. Każdy zainteresowany otrzymał kartę do głosowania, gdzie mógł wskazać temat przewodni, który będzie przyświecał ostatecznemu projektowi (wspólny balkon, dawny ogórd, eksploratorium) oraz wybrać wyspy, które systematycznie będą powstawać. W specjalnie przygotowanej urnie znalazło się 232 kart do głosowania. Znów, mimo złej pogody, mogliśmy cieszyć się dużą frekwencją i zaangażowaniem mieszkańców. Mieszkańcy zdecydowali, że tematem przewodnim modernizacji placu będzie koncepcja Eksploratorium.

Szczegółowe wyniki konsultacji są dostępne pod tym linkiem: http://issuu.com/adamkadenaci/docs/raport_du__e_konsultacje_ostateczny

20-05-2014
Makieta Archipelagu Górka

Mieszkańcy mogli zobaczyć w jakim kierunku będzie się zmieniała przestrzeń Górki. Pracownia Centrala przygotowała specjalną makietę, która świetnie obrazowała proces powstawania kolejnych "wysp" na placu.

20-05-2014
Nowe pomysły na Wyspy

Jeśli w projekcie stworzony przez pracownię Centralę brakowało, zdaniem mieszkańców, ważnych funkcji, mogli podzielić się z nami swoimi pomysłami. Podczas konsultacji dyżurował architekt, który przelewał potrzeby mieszkańców na papier. Część pomysłów wzbogaci ostateczny projekt modernizacji.

20-05-2014
Archipelag Górka – zdecyduj, jak będzie wyglądał

Pracownia Centrala przygotowała 3 różne projekty modernizacji całości placu przy Krochmalnej 3: Wspólny Balkon, Dawny Ogród, Eksploratorium. Każda z nich nada trochę inny charakter Górce. Wizualizacje i opisy projektów znajdują się poniżej. W ramach modernizacji powstanie na placu 12 wyspy o różnorodnych funkcjach. Jeśli chcesz zdecydować o tym jak zmieni się Górka, napisz do nas maila ( wola@namiejscu.org ) w którym:

- wskażesz najlepszy, Twoim zdaniem, projekt
- wskażesz 12 wysp, które najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom
- opiszesz wyspy, których brakuje, a które powinny powstać.

Czekamy na Wasze maile do 18 maja. Pokażcie, że Górka jest ważna.

7-05-2014
Wspólny Balkon

Na placu powstaną wyspy, których zadaniem będzie podniesienie standardu mieszkania na osiedlu. Górka stanie się "wspólnym salonem", które będzie służył lokalnym mieszkańcom. Będzie to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu ze swoimi znajomymi i organizowania małych, lokalnych wydarzeń.

Pod tym linkiem można obejrzeć projekt Wspólny Balkon w dobrej rozdzielczości: http://issuu.com/adamkadenaci/docs/wspolny_balkon

7-05-2014
Dawny Ogród

Motywem przewodnim placu będzie natura i zieleń. Powstaną wyspy pełne roślin, wody i innych elementów przyrody, które będą nawiązywać do ogrodniczej przeszłości tych okolic. Mieszkańcy zostaną zaproszeni do współtworzenia zieleni na placu i pielęgnowania jej.

Pod tym linkiem można obejrzeć projekt Dawny Ogórd w dobrej rozdzielczości: http://issuu.com/adamkadenaci/docs/dawny_ogrod

7-05-2014
Eksploratorium

Na placu powstaną przestrzenie, których nie znajdziemy w całej Warszawie. Niepowtarzalność i wyjątkowość wysp sprawi, że plac przy Krochmalnej 3 stanie się atrakcją ponadlokalną, wizytówką Osiedla Za Żelazną Bramą. Eksploratorium będzie przyciągać mieszkańców całej Woli, a także okolicznych dzielnic.

Pod tym linkiem można obejrzeć projekt Eksploratorium w dobrej rozdzielczości: http://issuu.com/adamkadenaci/docs/eksploratorium

7-05-2014
Wyspy uniwersalne

Niezależnie od tego która koncepcja wygra, na placu powstanie też kilka wysp o uniwersalnym charakterze. Projektanci zaproponowali przestrzenie o bardzo różnorodnych funkcjach, od sportowych, przez wypoczynkowe, po gastronomiczne. Jeśli Twoim zdaniem w projekcie brakuje wyspy o istotnej dla Ciebie funkcji, to wyślij nam swoją propozycję mailem.

Pod tym linkiem można obejrzeć Uniwersalen Wyspy w dobrej rozdzielczości: http://issuu.com/adamkadenaci/docs/uniwersalny

7-05-2014
Archipelag “Górka”

Przed nami kolejne konsultacje. W dniach 8-12 maja okoliczni mieszkańcy zdecydują jak zostanie urządzony cały plac przy Krochmalnej 3. Pracownia Centrala przygotowała dla mieszkańców różne propozycje zagospodarowania terenu Górki. Spośród "morza" wysp mieszkańcy wybiorą te, które najlepiej spełniają ich potrzeby i oczekiwania. Po konsultacjach zostanie przygotowany ostateczny plan modernizacji Górki, który stopniowo będzie realizowany w najbliższych latach.

7-05-2014
Mieszkańcy wybrali drewniane zabawki

Najważniejszym elementem konsultacji było głosowanie. Mieszkańcy mogli zdecydować jakie urządzenia staną na zmodernizowanym placu zabaw. Wybierać mogli pomiędzy drewnianymi a metalowymi zabawkami. Zdaniem mieszkańców oba zestawy miały swoje plusy i minusy. Ostatecznie, nieznaczną ilością głosów, wygrała koncepcja drewniana. Już na jesieni 2014 roku mieszkańcy będą mogli korzystać ze zmodernizowanego placu zabaw.

7-05-2014
Mieszkańcy meblują Górkę

W dniach 9-11 kwietnia odbyły się kolejne konsultacje społeczne dotyczące placu na Krochmalnej 3. Tym razem mieszkaćny mogli zapoznać się z planem częściowej modernizacji skweru oraz wybrać urządzenia zabawowe, które staną na placu już latem. Konsultacje cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Mimo jesiennej pogody wzięło w nich udział ponad 300 osób. Widać, że to miejsce jest dla nich ważne!

14-04-2014
Krochmalna odnowa

W 2014 roku dzięki zaangażowaniu mieszkańców w sprawę modernizacji placu przy ul. Krochmalnej 3, zwanego „Górką”, Dzielnicy Wola udało się pozyskać środki na ten cel.

Fundusze te wystarczą na odnowienie fragmentu placu w 2014 r. (patrz mapka). Na kolejne etapy pozyskiwać będziemy środki w następnych latach. Ale jeszcze w tym roku przygotowany zostanie projekt zagospodarowania całości terenu – opracuje go pracowania architektoniczna CENTRALA.

11-03-2014
Krochmalna – wspólna sprawa


Na przełomie marca i kwietnia zaprosimy mieszkańców do zgłaszania uwag do projektu zagospodarowania placu (fragmentu modernozowanego w tym roku oraz do koncepcji całości).

11-03-2014
Spotkajmy się na pikniku!

25 września (środa) między godziną 16.00 a 20.00, zapraszamy wszystkich mieszkańców Osiedla za Żelazną Bramą na piknik przy Krochmalnej 3. Chcielibyśmy, żeby na skwerze było kolorowo, ciekawie i bezpiecznie.

W PLANIE :

  •  Wymienialnia sąsiedzka
  • Wielki Chińczyk
  • Tradycyjne gry podwórkowe
  • Czytanie bajek dla dzieci i warsztaty plastyczne
  • Sporty miejskie ( Frisbee, slackline, boule)
  • Stolik z poczęstunkiem

Przynosimy:

  • Ciasto
  • Rzeczy na wymianę – książki, ubrania, płyty itp.

Partnerzy: Urząd Dzielnicy Wola, Muzeum Woli, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 46,  OSiR Wola

15-09-2013
Zmiany na Krochmalnej

Na Woli pojawiły się testowe realizacje pomysłów z warsztatów (w terminologii PPS zwane lqc - light, quick, cheap).
Za ich pomocą chcemy sprawdzić czy zaproponowane rozwiązania są trafione - czy ludzie faktycznie z nich korzystają. Te próbne realizacje mają charakter niskobudżetowy i tymczasowy.
Wnioski z funkcjonowania tych rozwiązań będą podstawą tworzenia docelowej strategii zmiany placu przy Krochmalnej.

 

Autor koncepcji: Piotr Piądłowski, koordynacja projektowania: Krzysztof Herman, nadzór wykonawczy Jędrek Kowalski
13-08-2013

Pojawiły się dodatkowe miejsca do siedzenia: sześć ławek, dwa duże drewniane leżaki.
Ławka - trybuna, która służyć ma kibicom i finalistom gier na nowych boiskach.

20-08-2013

Stworzone zostały nowe funkcje sportowe: linie boisk do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, dwie bieżnie biegnące wokół górki.
Do końca sierpnia zainstalowane zostanie urządzenie do fitnessu dla 2 osób.

13-08-2013

Dla małych dzieci: na asfalcie namalowany został kosmiczny plac zabaw, w którym w kasy można zagrać na Saturnie, w kapsle na Jowiszu, a w twistera na Pasie Asteroidów.

19-08-2013

Mieszkańcy korzystać mogą z klocków w rozmiarze XXL czyli "placu zabaw w pudełku". Do ustalenia z sąsiadami pozostaje miejsce jego przechowywania i zarządzania nim.

19-08-2013

Informacja: nowe obiekty na placu oznaczone zostały tabliczkami. Tablica informacyjna o zmianach w tym miejscu pojawiła się też przy bramie wejściowej.

 

19-08-2013
I po pikniku

Sąsiedzki piknik, zorganizowany w kooperatywie: mieszkańcy, Fundacja Na miejscu, Skanska, Urząd Dzielnicy Wola, Biblioteka Publiczna dla Dzieci i Młodzieży nr 46 i dzielnicowy OSIR, był prawdziwym świętem.


1-07-2013

Plac ożył, stał się wielofunkcyjny. Starsi mieszkańcy odpoczywali na ławkach, leżeli na leżakach (co prawda, pod kocem), rozmawiali. Rodzice przypominali sobie dawne gry (jak choćby cymbergaj grzebieniem) i próbowali alternatywnych sportów miejskich.

20-08-2013

Wśród dzieci największym powodzeniem cieszyły się warsztaty plastyczne i kącik malowania twarzy zorganizowany przez lokalną bibliotekę. Nie brakowało chętnych do zabawy klockami XXL czyli składanym placem zabaw, pełnym rur i pianek. Co chwilę ruszała nowa runda Wielkiego Chińczyka podczas, którego dzieci i dorośli musieli odpowiadać na pytania dotyczące  placu i najbliższej okolicy.

1-07-2013

Na skwerze zaaranżowane zostało również studio fotograficzne, gdzie w domowej scenerii, na fotelu, przy stoliku, z lampą i obrazem mieszkańcy mogli robić sobie portrety. Sąsiedzi przynieśli ciasta, którymi nawzajem się częstowano. Wniosek był jeden: chcemy tak częściej.

20-08-2013
Sąsiedzki Piknik na Skwerze Krochmalna 3

Piknikujemy w najbliższą niedzielę, 30 czerwca, od 12.00 do 18.00 na skwerze przy Krochmalnej 3.

Zaczęło się, realizujemy pomysły wypracowane na warsztacie z mieszkańcami. Są już drobne zmiany, rozrysowane linie do gry na boisku, zabawowe bieżnie wokół górki, kilka ławek więcej. 22 czerwca razem z pracownikami Skanska i mieszkańcami pomalowaliśmy część płotu i posadziliśmy pnącza od strony parkingu. Chcemy świętować pozytywne zmiany, mamy  też nadzieję, że pierwsze wspólne działanie będzie „zaczynem” grupy, działającej na na rzecz placu w przyszłości.

25-06-2013

30 czerwca podzielimy przestrzeń placu na miejsca różnorakich aktywności i atrakcji (sport, gry, zabawy plastyczne, degustacja wypieków, relaks itp. ). Chcemy podkreślić, jak duży potencjał tkwi w tym miejscu. Do działania zaprosiliśmy naszych partnerów, bibliotekę publiczną, OSIR i Muzeum Woli.

Nie zabraknie alternatywnych sportów miejskich i tradycyjnych gier podwórkowych, studia fotograficznego, gry terenowej, kącika czytania i malowania na asfalcie.

Nie ma ograniczeń wiekowych, zapraszamy z sąsiadami i domowymi smakołykami.

Program pikniku do pobrania tutaj.

 

 

 

25-06-2013
Warsztat z mieszkańcami i pomysły na Krochmalną 3

23 kwietnia od 17.30 do 20.30 w Bibliotece Publicznej przy ul. Chłodnej 11 odbył się warsztat, który miał na celu wypracowanie pomysłów na ożywienie skweru przy ul. Krochmalnej 3. Przyszło 36 osób, mieszkańcy najbliższych  i nieco dalszych bloków, rodzice dzieci, które chodzą do okolicznego przedszkola i szkoły, osoby pracujące w sąsiedztwie, bywające na Krochmalnej i mające do tzw."górki" wielki sentyment. W pierwszej części spotkania inspiracjami i pomysłami podzieliła się Elena Madison z Project for Public Spaces, opowiedziała o lekkich, tanich i szybkich rozwiązaniach, które sprawdziły się w innych sąsiedztwach.

2-05-2013

W drugiej części, uczestnicy warsztatu  podzieleni zostali na 6 grup. Każda z nich, razem z opiekunem fundacji "Na miejscu" wyruszyła w teren, na wskazaną część placu.  Oceniano skwer i wymyślano rozwiązania, które w bliższej i dalszej perspektywie mogłyby się wydarzyć i ulepszyć to miejsce.

2-05-2013

Po powrocie, grupy przygotowały prezentację pomysłów, którą przedstawiono na forum. Większość pomysłów pokrywała się ze sobą (a tutaj pdf z pomysłami).

 

 

2-05-2013
Nowe spojrzenie na Wolę – ożywienie placu przy Krochmalnej 3

Zapraszamy mieszkańców, lokalne przedsiębiorstwa, instytucje, organizacje, wszystkich zainteresowanych ożywieniem placu przy Krochmalnej 3 na spotkanie-warsztat, prowadzony przez przedstawicielkę Project For Public Spaces - 23 kwietnia, w godzinach 17.30-20.30 w Bibliotece Publicznej przy ul. Chłodnej 11 (wejście od ul. Krochmalnej).

Szczegóły znajdą Państwo w zaproszeniu.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 17 kwietnia, w godzianch18.30-20.30 w w Bibliotece Publicznej przy ul. Chłodnej 11 (wejście od ul. Krochmalnej).

10-04-2013

W marcu i kwietniu odbędzie się cykl spotkań, rozmów i warsztatów. Na miejscu działają: Agata Pietrzyk i Adam Kadenaci, latający animatorzy Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem aktualnych informacji na temat kolejnych działań prosimy o kontakt pod adresem: wola@namiejscu.org

19-02-2013
Zdjęcie na Woli nie boli!

8 i 9 marca w holach bloków przy ul. Krochmalnej i Waliców zadziałało mini atelier fotograficzne. Robiliśmy zdjęcia mieszkańcom, pytaliśmy za co lubią to miejsce, rozdawaliśmy obrazki dawnej Woli. Portrety mieszkańców, będzie można obejrzeć na wystawie, zorganizowanej w połowie kwietnia.

Fot. Agnieszka Gójska
11-03-2013
Gramy w bloku po bloku!

23 marca spędziliśmy w holach bloków przy ul. Krochmalnej 3 i Waliców 20. Graliśmy z mieszkańcami, starszymi i młodszymi, w planszówki, zarówno te tradycyjne jak i te stworzone przez nas.

3-04-2013

Przygotowaliśmy wystawę „Jak pachniała kiedyś ulica Krochmalna”, którą można było zobaczyć i powąchać przez 8 dni w holach bloków przy ul. Krochmalnej  i Waliców. Lawenda, czekolada, krochmal czy chmiel stały się pretekstem do rozmów z mieszkańcami o okolicy, sąsiedztwie, skwerze,  pomysłach na przestrzeń publiczną. Ktoś wspomniał o piknikach czy wyprzedażach garażowych, ktoś inny o bezpieczeństwie i porządku. Duża część mieszkańców była zainteresowana uczestnictwem w kwietniowych warsztatach z Project for Public Spaces.

19-02-2013
Nowe spojrzenie na Wolę – czas animacji lokalnej

W połowie stycznia przeprowadziliśmy pierwszą akcję animacyjną na placu przy Krochmalnej 3. W śnieżne sobotnie popołudnie układaliśmy różne napisy ze świecących fluorescencyjnych sznurków. Chcieliśmy zwrócić uwagę mieszkańców sąsiednich bloków. Jednak nasze działania były największą atrakcją dla obecnych na skwerze dzieci i ich rodziców. Wszyscy byli otwarci, ciekawi i chętni do rozmów. Okazało się też, że z placu na Krochmalnej 3 korzysta cała społeczność wolskiej części Osiedla za Żelazną Bramą, a nie tylko mieszkańcy najbliższych budynków.

19-02-2013
Krochmalna 3

Krochmalna 3 to właściwie nieobecny w świadomości warszawiaków znacznej wielkości skwer w centrum miasta. Z jednej strony to zaplecze dynamicznie rozwijającego się parku biurowców przy rondzie ONZ, z drugiej najbliższe sąsiedztwo ulic Chłodnej i Żelaznej, ale przede wszystkim to jedna z niewielu zielonych przestrzeni publicznych, z jakiej korzystać mogą mieszkańcy Osiedla Za Żelazną Bramą i okolicznych kamienic.

21-10-2012

Miejsce to ma w sobie jednak pewien błąd, który sprawia że zarówno plac zabaw i boisko pozostają puste. Mieszkańcy, nawet mimo braku terenów zieleni w okolicy, rzadko korzystają z przestronnego placu przy Krochmalnej.

22-10-2012

Dzięki wspólnej pracy z mieszkańcami przywrócimy im tą przestrzeń, reorganizując ją tak, aby chcieli w niej przebywać.

fot. Agnieszka Gójska
22-10-2012

Na bliskiej Woli, w okolicy ul. Żelaznej, wyjątkowo potrzebne są dobrze zagospodarowane przestrzenie publiczne, w szczególności zielone tereny rekreacyjne. Przestrzenne podwórka modernistycznego Osiedla Za Żelazną Bramą, nawet jeśli nie zostały zabudowane, zastawione są przez samochody. Dla mieszkańców najbliższymi zielonymi miejscami, gdzie można usiąść lub pobawić się z dzieckiem są dopiero okolice Hali Mirowskiej lub Filtrów.

22-10-2012
buy discount viagra
pfizer viagra free samples
purchase viagra online
buy cheap levitra
Pfizer viagra free samples
cialis black reviews
real viagra for sale
pfizer viagra free samples
buy viagra usa
non prescription viagra
cheap price viagra
buy viagra cheap
buy viagra internet
buy viagra online
buy viagra cheap
cheapest cialis
viagra sale
buy viagra paypal
viagra sale
discount viagra
buy viagra pill
free viagra
discount viagra pills
cheapest viagra