OGRODY DO ZABAWY

OGRODY DO ZABAWY (realizacja 2018r.)

Aktualności dotyczące projektu znajdują się na: www.jakdzialamiasto.pl

Fundacja we współpracy ze stołecznym Zarządem Zieleni tworzy 5 miejsc zabaw dla dzieci z wykorzystaniem naturalnych materiałów takich jak: kamienie, szyszki, kora, pieńki, wiklina czy gałęzie.

Ze względu na komponent edukacyjny Fundacja działa w tym projekcie jako kolektyw Jak działa miasto.

Ogrody rozwijają się od początku lata do późnej jesieni w pięciu lokalizacjach w Warszawie. Wymyślamy je i budujemy wspólnie z mieszkańcami.

Ogrody do zabawy przybliżają otaczającą przyrodę, najmłodszym dają okazję do zabawy, a starszym mieszkańcom przestrzeń spotkań. Są wyjątkowe dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów, a także dzięki prowadzonym tam działaniom animacyjnym i edukacyjnym związanym z przyrodą. Naturalne (nie)place zabaw, są alternatywą dla standardowych miejsc zabawy w mieście. Oferują one mniej oczywiste aktywności, stawiając na odkrywanie środowiska naturalnego poprzez zabawę, eksperymentowanie i przygodę. Dzieci w takim otoczeniu, mogą się co prawda bardziej ubrudzić, ale stają się bardziej kreatywne i ciekawe świata. Takie miejsca są także bardziej ekologiczne, a może nawet bardziej estetyczne od klasycznych, często zbyt kolorowych placów zabaw.